Terapeuta zajęciowy – Myślisz, że jest to coś dla Ciebie?

Terapeuta zajęciowy to nowoczesny i wymagający zawód przyszłości, stawiający przed nowymi wyzwaniami i dający możliwość samorealizacji oraz dużej satysfakcji z wykonywanej pracy. Terapeuta zajęciowy obecnie należy do grupy poszukiwanych pracowników na rynku pracy. Istnieje zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu terapii zajęciowej, którzy przyczynią się do poprawy stanu zdrowia pacjentów.

Absolwenci tego zawodu są bardzo poszukiwani przez pracodawców, którzy cenią pracownika dobrze wykształconego i potrafiącego szybko reagować na zmieniającą się rzeczywistość.
Miejsca pracy dla terapeutów zajęciowych ?
Terapeuta zajęciowy to coraz popularniejszy zawód, na który stale rośnie zapotrzebowanie. Terapeuci potrzebni są w wielu miejscach, należą do nich między innymi:
– sanatoria,
– wiele szpitalnych oddziałów, w tym np.: dziecięcy, rehabilitacji, pulmonologii,
– domy pomocy społecznej,
– kluby seniora,
– warsztaty terapii zajęciowej,
– hospicja,
– szkoły specjalne,
– poradnie rehabilitacyjne,
– przedszkola i szkoły integracyjne,
– zakłady opiekuńcze.
Terapeuta zajęciowy to osoba, która zajmuje się prowadzeniem terapii poprzez odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu u pacjentów przewlekłych chorób i trwałego kalectwa oraz pomaga w przystosowaniu pacjenta do życia w świecie w nowy sposób. Dzięki swojej pracy terapeuta zajęciowy pomaga usprawnić kondycję fizyczną i psychiczną pacjenta, co w konsekwencji prowadzi do pomocy w uzyskaniu samodzielności osoby chorej.
Nauka kończy się egzaminem pisemnym – sprawdzającym wiedzę teoretyczną, oraz praktycznym – którego zadaniem jest stwierdzenie, czy osoba ubiegająca się o zawód terapeuty zajęciowego posiada odpowiednie umiejętności, które pozwolą jej dobrze wykonywać zawód.
Pozytywne zdanie egzaminów skutkuje wystawieniem odpowiedniego dokumentu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe uprawniającego do podejmowania pracy w zawodzie terapeuty zajęciowego.
ZADZWOŃ I ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY : 793 – 049 – 051
lub przyjdź do naszej siedziby i dowiedz się więcej.


ZAPRASZAMY 🙂 🙂
System zaoczny !! NIE WYMAGAMY MATURY
REKRUTACJA TRWA: ul. Owocowa 12,
97-300 Piotrków Tryb.