Zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych WiED. Nauka w systemie 3-letnim oraz 2-letnim. LO zaoczne dla absolwentów szkoły zasadniczej zawodowej, podstawowej, gimnazjum. Licea posiadają uprawnienia szkoły.
Nauka w naszym liceum jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNA!!!
Jesteś zainteresowany podjęciem nauki od pierwszego semestru? Chcesz zmienić szkołę i kontynuować edukację w naszym liceum? Już teraz możesz się zapisać! Zarezerwuj miejsce wysyłając formularz zgłoszenia lub odwiedź siedzibę szkoły. Zapraszamy!
Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
tel. (44) 733 91 81, (44) 647 48 76; 793 049 051
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych 3-letnie
Nauka po gimnazjum oraz ośmioletniej szkole podstawowej trwa trzy lata (6 semestrów) i kończy się egzaminem maturalnym przed Państwową Komisją Egzaminacyjną powoływaną raz w roku (w sesji wiosennej) w naszej szkole.
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych 2-letnie
Nauka po zasadniczej szkole zawodowej trwa dwa lata (4 semestry) i kończy się egzaminem maturalnym przed Państwową Komisją Egzaminacyjną powoływaną raz w roku (w sesji wiosennej) w naszej szkole.
Organizacja liceum zaocznego
Licea zaoczne prowadzą zajęcia w systemie weekendowym – sobota, niedziela 2 razy w miesiącu. Zajęcia liceum zaocznego rozpoczynają się w godzinach porannych od 8.00
Egzaminy w liceum zaocznym
W liceum zaocznym każdy semestr kończy się sesją egzaminacyjną. Jeżeli Słuchacz regularnie uczestniczy w zjazdach oraz uzyska bardzo dobre oceny z prac kontrolnych może być zwolniony z egzaminów semestralnych.
Przedmioty, z których obowiązują egzaminy pisemne oraz ustne: język polski, język obcy, matematyka. Pozostałe przedmioty obowiązujące w szkole zdawane są w formie ustnej (lista przedmiotów dostępna jest na dole strony).
Prace kontrolne w liceum zaocznym
Ze wszystkich przedmiotów obowiązują pisemne prace kontrolne zadawane przez nauczyciela do samodzielnego opracowania w domu i składane w wyznaczonym terminie:
Zaświadczenia o nauce dla Słuchaczy
Jako Słuchaczom naszej placówki przysługują Państwu uprawnienia identyczne z tymi, które przysługują uczniom szkół państwowych. Zaświadczenia wydawane przez szkołę honorowane są przez instytucje państwowe, ZUS, SĄDY i inne. Natomiast legitymacja szkolna uprawnia do zniżek na przejazdy.
Dokumenty wymagane do przyjęcia:
- świadectwo szkoły zasadniczej; gimnazjum; poprzedniej lub indeks
- kwestionariusz osobowy – kandydat wypełnia na miejscu
- dwie fotografie (37 x 52 mm)
- dowód osobisty
W przypadku stwierdzonej dysleksji, dysortografii lub innych zaburzeń, prosimy o dostarczenie właściwych zaświadczeń.
Przedmioty obowiązkowe:
- język polski
- język obcy (do wyboru)
- matematyka
- wiedza o społeczeństwie
- historia
- geografia
- biologia z higieną i ochroną środowiska
- fizyka z astronomią
- chemia
- przedsiębiorczość
- technologia informacyjna